X
تبلیغات
رایتل

classmate

همکلاسی
دوشنبه 24 آبان‌ماه سال 1389

رتبه 144 سرعت اینترنت برای ایران از میان 152 کشور!!!!!!!!!!!!!

جای تعجب نداره


ما بدبختیم تو این کشور


امروزه اینترنت به عنوان ابزاری کارآمد و مهم در زندگی شهروندان دنیا شناخته می‌شود. به همین دلیل دولت‌ها و ارائه دهندگان اینترنت درتلاشند تا اینترنت را با بیشترین سرعت، بالاترین کیفیت، بهترین خدمات پشتبانی و کمترین قیمت به کاربران خود ارائه دهند تا راه توسعه را بر رقبای خود در بازار پهنای باند تنگ کنند.

این درحالی است که ارائه اینترنت پرسرعت در برخی کشورها می‌تواند نسبت به خدمات مشابه در سایر کشورها با قیمت بالاتری ارائه شود که در این مورد باید به سطح زندگی، میزان تورم و متوسط درآمد خانواده ها در آن کشور توجه کرد. به طوری که یک خانواده متوسط در کشوری با تورم ثابت به دلیل درآمد سالانه قابل توجه قادر به پرداخت هزینه بالای 30 دلار در ماه برای دریافت اینترنت بالای 3 مگابیت برثانیه باشد. 

چند نمونه

کره جنوبی
موسسه "آکامای" (Akamai) در گزارش پایانی سال 2009 خود سرعت متوسط اینترنت در کشور کره جنوبی را 6/14 مگابیت برثانیه اعلام و کره را به عنوان کشوری که بالاترین سرعت اینترنت را به کاربران عادی عرضه می‌کند معرفی کرد.
کره‌جنوبی سریع‌ترین اینترنت خود را با قیمت 50/28 دلار در ماه ارائه می‌کند در شرایطی که برپایه گزارش اداره ملی آمار در این کشور، متوسط درآمد کره‌جنوبی برای یک خانواده کارگر با حداقل تحصیلات 27 هزار و 384 دلار است. 

ژاپن
ژاپن به عنوان اولین قدرت فناوری آسیا توانست در این طبقه‌بندی با سرعت متوسط 9/7 مگابیت بر ثانیه رتبه دوم را به‌دست آورد. 
بدیهی است که در کشوری چون ژاپن، اینترنت با سرعت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. برای مثال به تازگی تله کام ژاپن (NTT) سرویس ویژه‌ای را برای کاربران خانگی خود عرضه کرده است که از طریق فیبر نوری حداکثر سرعت 100 مگابیت بر ثانیه را با قیمت 63 دلار در ماه عرضه می‌کند. 
در شرایطی که برطبق گزارش وزارت کار ژاپن، متوسط درآمد یک خانواده در این کشور سالانه 60 هزار و 600 دلار آمریکا است. 

آمریکا
در طبقه‌بندی سرعت اینترنت در سه ماهه چهارم سال 2009 آکامای، آمریکا با سرعت متوسط 9/3 مگابیت برثانیه رتبه هجدهم را به‌دست آورد. 
در این کشور اینترنت با قیمت متوسط 50/45 دلار در ماه ارائه می‌شود و متوسط درآمد یک خانواده برپایه گزارش کمیته سرشماری آمریکا 45 هزار و 600 دلار در سال است. 

ایتالیا
در این طبقه سرعت متوسط اینترنت 8/2 مگابیت برثانیه به ثبت رسیده است. اینترنت ADSL از طریق فیبرنوری در این کشور با قیمت متوسط 25 دلار در ماه عرضه می‌شود، درحالی که درآمد متوسط یک خانواده کارگر دارای دو فرزند در این کشور برپایه گزارش سازمان بین‌المللی همکاری‌ها و توسعه اقتصادی 36 هزار و 943 دلار در سال است.

سوئیس
این کشور با سرعت متوسط 5 مگابیت برثانیه در رتبه هشتم طبقه بندی آکامای قرار گرفت. برپایه گزارش سازمان همکاری‌ها و توسعه اقتصادی، درآمد متوسط خانواده در این کشور 64 هزار و 877 دلار در سال است. 

هند
طبق این طبقه بندی سرعت متوسط اینترنت در هند 897 کیلوبیت برثانیه است. در این کشور نیز اینترنت با سرعتهای مختلفی به کاربر خانگی عرضه می شود که برای مثال 

جایگاه ایران 
در طبقه‌بندی رتبه‌بندی کشورها از نظر سرعت اینترنت خانگی که Speedtest.net در 6ماهه نخست سال 2010 از میان از میان 152 کشور بررسی شده ایران پس از کشورهایی مانند ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق، پاراگوئه و جزایر ترک و کایکاس با سرعتی برابر 0.61 مگابیت بر ثانیه در رتبه 144 قرار گرفته است.

هم ‌اکنون و براساس تعرفه جدید اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات، نرخ پهنای باند 64 کیلو بیت بر ثانیه مبلغ 868 هزار ریال، 128 کیلو بیت بر ثانیه یک میلیون و 736 هزار ریال، 256 کیلو بیت بر ثانیه رقم دو میلیون و 604 هزار ریال، 512 کیلو بیت بر ثانیه مبلغ 4میلیون و 340 هزار ریال، برای 1034 کیلو بیت رقم 7میلیون و 812 هزار ریال و برای 2048 کیلو بیت رقم 13 میلیون و888 هزار ریال است. 
به‌طور متوسط اینترنت خانگی پرسرعت ADSL با سرعت تنها 128 کیلوبیت برثانیه با قیمت متوسط 20 هزار تومان در ماه (20 دلار در ماه) ارائه می‌شود. 

این در شرایطی است که درآمد متوسط یک خانواده ایرانی بنابر اعلام بانک مرکزی 730 هزار تومان در ماه (8 میلیون و 760 هزار تومان در سال و یا 8 هزار و 463 دلار در سال) است که بر اساس همین آمار متوسط هزینه‌های ماهانه هر خانواده ایرانی حدود یک میلیون تومان در ماه اعلام شده است. 

بنابراین در شرایطی که در کشورمان هر خانواده متوسط ایرانی در هر ماه با کسری بودجه بیش از 300 هزار تومان برای تامین مخارج عادی خود مواجه است و سرعت اینترنت خانگی با سرعت متوسط 61/0 مگابیت برثانیه در رتبه 144 جهانی قرار دارد بنابراین به‌نظر می‌رسد که قیمت اینترنت در ایران برپایه سرعت ارائه شده بسیار بالاتر از قیمت سرعت اینترنت در کشورهایی است که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفتند.


http://bazyrayaneh.com/forum/showthread.php?p=185871#post185871

نظر بچه های بازی رایانه

نقل قول:
این در شرایطی است که درآمد متوسط یک خانواده ایرانی بنابر اعلام بانک مرکزی 730 هزار تومان در ماه (8 میلیون و 760 هزار تومان در سال و یا 8 هزار و 463 دلار در سال) است که بر اساس همین آمار متوسط هزینه‌های ماهانه هر خانواده ایرانی حدود یک میلیون تومان در ماه اعلام شده است. 
باز بانک مرکزی امار داد!!!!!!!!!!!
خدا رو شکر کنید 152 نیستیم

افتخاری دیگر در عرصه ملی

اقا خیلی باحال گفتید......می گم خوبه تو لیست هستیم بازم...واقعا جای تاسف و تالم و تسلیت داره این سرعت و این رده ...ولش کن بزار باز هم بخندیم

راستی دیگه ما خیلی هم خارج ندیده نیستیم ها...درسته که قدرت خریدشون از ما بیشتره ولی دیگه نه 110 هزار دلار...راستی واحد پول لندن که پونده!!؟ نه دلار!!؟ ... حالا از ایران دم بزنه یا نه فرقی به حالش نداره... اصلا 110 هزار دلار هم بگیره فرقی به حال ما نداره...هر چند من که راحتم....

راستی جون من از این تردا نزنید...غرور ملیم جریحه دار میشه بابا....

قبل از این فکر میکردم 153 هستیم!!!! این بربچه های بایتی (رفقامون!!!) هر چی به اون اقا میگن ووضعیت اینترنت خرابه و جالب تر از همه در جواب میگن:اینترنت ایران کاملا کافی است!!!
و در کمال ناباوری در ادامه میگن که بهتر است بروید سر کار و زندگیتان و انقدر صبح تا شب پای اینترنت نشینید!!! (همه ی اینایی که میگم راست هست و از خودم در نیاوردم!!!!)بی چاره ها نمیدونستن الان تو هر جایی به اینترنت نیاز هست!
بدبخت شوهر دختر یکی از فامیلامون انگلیسی هست کارش هم خوبه عین خر زحمت میکشه دور دنیا رو برای کارش مجبوره بچرخه ولی ماهی 1000 پوند میگره که معادل 2 میلیون تومان میشه شاید طرف 1000 دلار میگرفته شما فکر کردی 10000 دلار یا توی چت طرف اشتباهی یه 0 اضافه گذاشته باور من ملکه ی انگلیس اینقدر در نمیاره 

یکم دیگه بگذره 152 رو هم ردش میکنیم . از آخر اول میشیم !!!!


من که خودم از این سرعت 128 که دارم واقعا راضیم 
ولی رئیس ارتباطات گفته بود تا 1 سال دیگه سرعتا تا چندین برابر افزایش پیدا میکنه امیدوارم افزایش پیدا کنه


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)