X
تبلیغات
زولا

classmate

همکلاسی
چهارشنبه 2 آذر‌ماه سال 1390

تولد تولد تولد!!!؟؟؟؟؟؟؟


دسته بندی زیبای انسانها از دید دکتر شریعتی
انسانها از دکتر

دسته اول آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم نیستند. عمده آدم ها حضورشان مبتنی بر فیزیک است

 تنها با لمس ابعاد جسمانی آن هاست که قابل فهم می شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

دسته دوم آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هم نیستند. مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویت شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته اندبی شخصیت اند و بی اعتبار. هرگز به چشم نمی آیند. مرده و زنده شان یکی است.

دسته سوم آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم هستند. آدم های معتبر و با شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را می گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.

دسته چهارم آنانی که وقتی هستند نیستند ، وقتی که نیستند هستند. شگفت انگیزترین آدم ها در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه اند که ما نمی توانیم حضورشان را دریابیم، اما وقتی که از پیش ما می روند نرم نرم آهسته آهسته درک می کنیم. باز می شناسیم. می فهمیم که آنان چه بودند. چه می گفتند و چه می خواستند. ما همیشه عاشق این آدم ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان. اما وقتی در برابرشان قرار می گیریم قفل بر زبانمان می زنند. اختیار از ما سلب می شود. سکوت می کنیم و غرقه در حضور آنان مست می شویم و درست در زمانی که می روند یادمان می آید که چه حرف ها داشتیم و نگفتیم. شاید تعداد این ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد

امروز تولد دکتر شریعتی بود

اما کمتر کسی از شما میدونستید.نه؟

واقعا مظلومیت دکتر رو میبینید!!

نظرات (4)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
پنج‌شنبه 3 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 07:32
+ .......
مبارکت باشه اقای پناهی
امتیاز: 0 0
شنبه 5 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 09:30
+ مهربون
همین دیشب بود داشتم کویر دکتر رو میخوندم.شاید نوشته های شما تو وبلاگ منو وادار کرد تا یکی از کتابای دکتر رو بخرم .فعلا که فقط فصل دوست داشتن بهتر از عشق کویر رو تونستم بخونم.
به شما حق میدم اینقدر طرفدار دکتر شریعتی باشد با حرفاشون و نحوی بیانشون خیلی راحت در عین کلام ادبی ادم رو راضی میکنند
ولی با این حرفتون که میگید دکنر مظلوم موندن موافق نیستم.برای ایشون که بسیار همایشها و... برگزار میکنند بیچاره اونهایی که بزرگند یا بودند و حالا حتی نامشون هم دیگه اورده نمیشه...........
امتیاز: 0 0
پاسخ:
خیلی خوشحالم
که تونسم رو یه نفر تاثیر بذارم
با اینکه بعضی دوستان کم لطفی میکنن
ولی هدف من شناساندنه این مرد بزرگه
یکشنبه 6 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 18:51
+ خیلی دور خیلی نزدیک....
چرا همه یکدفعه اعتصاب کردن؟؟؟؟علیرضا از تو بیشتر توقع داشتم.....!!!قهرکردی؟؟؟؟بابا وبلاگ خوابیده!!!مهدی توکه.....علیرضاتودیگه چرا؟؟؟
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 10 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 00:32
+
قلم توتم من است قلم توتم قبیله ماست .................

این جملات از نافذترین دل نوشته های دکتر شریعتی به ویژه برای کسانی که اهل قلم اند.چرا که قلم قداستی دارد که نباید ان را به بیگانه و بیگانگان فروخت.قداست قلم در این بند در توتم بودن ان نیز مشخص است چرا که دین داران واقعی شبه عمل گرایی مانند بت پرستان دارند.
بت پرستی گر مایه کفر است
ما کافر عشقیم گر بت نپرستیم

امتیاز: 0 0